Историјат и успеси

Историјат клуба

ТК “Црвена Звезда” члан је Спортског Друштва “Црвена Звезда” од почетка 1996. године. Добра организација, стручан и предан рад учинили су да се клуб за кратко време вине у сам врх југословенског, а касније и српског теквондо спорта.

Један јe од најуспешнијих теквондо клубова у историји наше земље који је 2000. године освојио титуле екипног првака државе у обе такмичарске дисциплине – и у формама и у борбама, што је јединствени случај у близу 20 година дугој историји теквондо спорта код нас.

Спортски успеси и резултати

Од свог оснивања, ТК “Црвена Звезда” је, поред осталог, освојио чак 6 титула екипног првака државе, са чиме се може похвалити мали број клубова код нас. Међу најуспешније такмичаре клуба спадају: Дубравка Јовановић, Филанти Агелаку, Јована Петровић, Ирена Јовановић, Јелена Антонијевић, Мирослав Шалварица, Ведран Ристић, Зоран Поучки, Владан Јовановић, Раде Вуковић, Данијела Пурков, Сања Милинковић, Петар Латиновић, Дејан Дракулић, Небојша Ђукић, Немања Поповић, Александар Сремац, Игор Митић, Александар Ђорђевић, Невенка Жалац, Александар Милановић, Јелена Шљивар, Стефан Љубоје и други.

Дубравка Јовановић и Филанти Агелаку биле су 2001. године првакиње Балкана (категорије -72 и +72 кг). На Светском Првенству одржаном исте године у Кореји, заузеле су 12. место (Дубравка), односно 17. место (Филанти) и тиме биле по успеху на првом, односно трећем месту међу репрезентативцима наше земље. Јована Петровић је 2008. године била вицешампион Балкана у категорији -47 кг, била је учесник Европског Јуниорског Првенства, а затим и Европског Сениорског Првенства где је заузела 5. место.

Боје наше земље успешно су бранили: Дубравка Јовановић, Филанти Агелаку, Јована Петровић, Ирена Јовановић, Јелена Антонијевић и Мирослав Шалварица.

Главни тренер клуба

Жељко Катарић, носилац црног појаса 6. дан, истакнути тренер и некадашњи главни судија теквондо савеза са више од 30 година искуства и рада у теквондоу.